Genel

Macbook Çantası Nasıl Olmalıdır? – Öne Çıkan 6 Öneri

macbook çantasında olması gerekenler

Macbook çantası gündelik hayatımızda cihazlarımızı yanımızda rahatlıkla taşımamıza olanak tanır. İnternetin hayatımızın merkezine yerleşmesi ve dijital bir dünyada yaşamamız dolayısıyla artık macbook cihazlarımızın her daim yanımızda olmasını istiyoruz. Zaten genel olarak yaptığımız işler ve uğraşlar da bize bunu zorunlu kılıyor. Macbook cihazımızı yanımızda taşımamıza olanak tanıyan en önemli unsur ise çantadır. Gün içinde güvenle bilgisayarınızı taşımak için kullanacağınız macbook çantası nasıl olmalı konusunu merak ediyor olabilirsiniz. Yakında zamanda macbook çantası alacak kişiler için macbook çantası nasıl olmalı birlikte inceleyelim.

Macbook Çantasının Özellikleri Neler Olmalı? 

Macbook çantası satın almak isteyen kişilerin, çantanın bazı özellikleri taşıması gerektiğini bilmesi gerekir. Özellikle aşağıda yer alan unsurları taşıması son derece önemli olacaktır. Buna göre macbook çantalarının sahip olması gereken özellikler aşağıdaki gibidir: 

Boyut ve Uyum: Öncelikle tercih edilen çantanın boyutu, macbook cihazınız ile uyumlu olmalıdır. Macbook cihazlar bilindiği üzere farklı boyutlardadır. Fiziksel boyutları değiştiği için de standart bir macbook çantası yoktur. Bu yüzden satın aldığınız çantanın, sizin cihazınızla uyumlu bir boyutta olması ilk olarak üzerinde durmanız gereken konudur. 

Malzeme ve Dayanıklılık: Macbook çantasının aynı zamanda dayanıklı olması gerekir. Özellikle su geçirmez malzemeden üretilmiş ve suya karşı dayanıklı olması önemlidir. Çantanın malzemesinin polyester, naylon veya da deri olması ile birlikte suya karşı dayanıklılık sağlanır. Bu malzemeler aynı zamanda dayanıklı ve uzun süreli kullanım kolaylığı da sağlar. 

Taşıma Seçenekleri: Laptop çantaları farklı taşıma seçenekleri ile sizlere sunulur. El, omuz, sırt veya bel çantası olmak üzere kullanım seçenekleri bulunur. Kullanım tarzınıza ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre en uygun taşıma seçeneklerini belirlemeniz gerekir. 

Dahili Koruma: Macbook cihazınızı çantasına koyduğunuzda, darbelerden ve çizilmelerden korunması için özel bir bölüm yer almalıdır. Çantanın içinde yer alacak olan koruma pedi ya da özel bölme, cihazın daha güvenli taşınmasını sağlayacaktır. 

Organizasyon ve Depolama: Çanta içinde bilgisayarın yanı sıra farklı ürünlerin de taşınmasına olanak tanıyan bölümler olmalıdır. Şarj cihazı, tablet, fare ve diğer bilgisayar aksesuarları ile belge, ajanda gibi unsurlar için bölümler yer almalıdır. Bu macbook çantasının daha işlevli kullanılmasına olanak tanıyan önemli bir özelliktir. 

Ağırlık ve Taşınabilirlik: Çantanın hem genel tasarımı hem de malzemesi ortak olarak çok ağır olmamalıdır. Günlük kullanımda hafif bir çanta taşımanız işinizi kolaylaştıracaktır. Tabi hafif bir malzeme olmasına dikkat edilirken, çantanın aynı zamanda koruyucu ve sağlam olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Hem hafif hem de dayanıklı malzemelerin tercih edilmesinde yarar vardır. 

Güvenlik ve Gizlilik: Çantada ekstra olarak yer alacak gizli bölmeler ile şahsi eşyalarınızı koruyabilirsiniz. İçerisinde yer alacak olan kilitlenebilir bölümler, fermuarlı alanlar sayesinde kişisel eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz. 

Garanti ve Destek: Satın aldığınız çantanın garantisinin olması ya da bir iade politikasına sahip olması işinize yarayacaktır. İyi bir marka tercih ettiğinizde müşteri hizmetleri ve teknik destek gibi seçeneklerden yararlanmanız mümkün olacaktır. 

Yukarıda saydığımız faktörleri göz önünde bulundurarak sizler için en uygun Macbook çantasını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Macbook Çantası Alınırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir? 

Apple macbook çantası satın almak isteyenlerin bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerektiğini de söylememiz gerekir. Satın aldığınız çantadan maksimum fayda görmek ve genel olarak memnun kalmak istiyorsanız, aşağıda yer alan unsurlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar aşağıdaki gibidir: 

 • Macbook cihazınız için uygun boyutlarda bir çanta tercih etmeniz gerekir. Daha büyük boyutlu çantalarda, cihaz çanta içinde çok hareket edeceği için zarar görebilir. 
 • Çantanın iç astarı cihazı koruma özelliğine sahip olmalıdır. Darbelere, suya ve çizilmelere karşı koruma sağlayacak, malzemeden üretilmesi gerekir. Özellikle çantanın iç kısmının mutlaka astarlı veya da yastıklı olması önemlidir. 
 • Macbook çantanızın kişisel tercihleriniz doğrultusunda tasarımının uygun olması gerekir. Günlük kullanımınız için nasıl bir tarz istiyorsanız, çanta tasarım tercihiniz de bu doğrultu da olmalıdır. Bu noktada özellikle kurumsal ve kaliteli bir görünüm istiyorsanız deri, çok daha rahat bir kullanım tercih ediyorsanız da naylon ya da kanvas tercih edebilirsiniz. 
 • Gün içerisinde bilgisayarınızla birlikte farklı kişisel eşyalarınızı yanınızda taşımanız gerekiyorsa, çantanızda bu eşyalar için farklı gözlerin olmasına dikkat edebilirsiniz. 
 • Tercih edilen macbook çantasının rahat taşıma seçeneğini sunuyor olması gerekir. Özellikle gün içinde uzun süreli olarak taşıma sağlanacak ise bu konu üzerinde çok daha önemle durulmalıdır. 
 • Macbook’unuzun modeline ve inç boyutuna dikkat edin. Macbook Air ve Pro modelleri farklı inç boyutlarına sahip olabilmektedir.
 • Su geçirmez özelliğin yanında genel olarak da dayanıklı olmalıdır. Kaliteli malzemelerden üretilmiş ve dikişlerinin de sağlam yapıldığı çantalar tercih edilmelidir. Tüm bunlara ek olarak çantanın fermuar ya da toka gibi unsurlarının da yine kaliteli ve dayanıklı olması gerekir. 
 • Laptop kendi başına ağır bir ürün olduğundan, onu taşmak istediğiniz çantanın da ekstra ağır olmaması gerekir. Sürekli seyahat eden biriyseniz özellikle hafif malzemelerden üretilen çantaları tercih etmeniz de yarar vardır. 

Macbook İçin Sırt Çantası Mı El Çantası Mı?

Macbook taşıma çantası ile ilgili olarak en çok merak edilen konuların başında, çantanın sırt mı yoksa el mi olması gerektiği yer alır. Son yıllarda özellikle sırt çantaları çok fazla tercih edilmektedir. Hangi taşıma türünün tercih edilmesi gerektiği, sırt ve el çantalarının avantajlarına ve dezavantajlarına bakılarak ancak keşfedilebilir. Sırt ve el çantasının avantajları ve dezavantajları aşağıdaki gibidir: 

 • Sırt çantası bilgisayarınızı daha dengeli bir şekilde taşımanızı sağladığı için çok daha rahattır. El çantası ise aynı konforu sağlamayabilir. 
 • Sırt çantasında elleriniz serbest kaldığı için farklı eşyalarınızı yanınızda taşımanız kolaylaşacaktır. 
 • Sırt çantası her ne kadar kullanım kolaylığı sağlasa da görünüm olarak yeterince estetik değildir. El çantaları çok daha kurumsal ve profesyonel bir görünüm elde etmenizi sağlar. 
 • El çantalarında saklama alanlarına ve diğer bölgelere ulaşım daha pratiktir. Tabi sırt çantalarında ise saklama alanları daha fazla olabilir. 
 • Sırt çantaları seyahatlerde daha rahat etmenize olanak tanır. 

Sonuç olarak görsel açıdan etkili bir çanta istiyorsanız el, daha kullanışlı ve konforlu bir çanta istiyorsanız da sırt çantası tercih edebilirsiniz. 

En İyi Macbook Çantası Hangisi 

En iyi macbook çantası, sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilen ve kullanışlı olan üründür. Piyasada çok fazla bu amaçla üretilen çanta vardır. Her birinin farklı özellikleri ve işlevleri olduğunu söyleyebiliriz. Mümkün olduğunca eğer bütçeniz de bunu karşılıyorsa tercihiniz deri macbook çantası olmalıdır. Deri her zaman hafiflik, sağlamlık, su geçirmezlik ve konfor sağlar. Laptop çantaları söz konusu olduğunda da yine tüm bu unsurlar önemlidir. 

Kendiniz için en iyi macbook çantasını satın almak istiyorsanız, önerilerimize dikkat ederek en iyi ürünü bulabilirsiniz. Sizler için bir laptop çantasının sahip olması gereken özellikleri araştırdık ve listelemeye çalıştık. Bu özelliklerin yer aldığı laptop çantasını bulduğunuzda, uzun süre memnun kalarak kullanabileceğiniz bir çantayı da temin etmiş olabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Hangi boyutta MacBook çantası almam gerekiyor?

Macbook modelleri, kullanıcıların tercihlerine uygun olarak farklı boyutlardadır. Tercih ettiğiniz çantanın hangi modeller için uygun olduğunu incelemeniz gerekir. Macbook Air bir cihazınız var ise çanta tercihiniz mutlaka 13 inçlik bir model olmalıdır. Buna ek olarak eğer bir Macbook Pro’ya sahipseniz de 15 inçlik bir çanta tercih etmeniz gerekecektir. 

Hangi malzemeler Macbook için daha dayanıklıdır?

Laptop çanta malzemesi olarak tercih edilen birkaç farklı ürün vardır. En sık tercih edilen ve uygun olan kesinlikle deridir. Maliyetinin biraz yüksek olması nedeniyle farklı malzemeler de tercih edilebilir. Polyester, naylon ya da su geçirmez özelliği olan farklı bir malzeme tercih edilebilir. 

Hangi taşıma seçeneği en uygunudur?

Laptop taşıma seçenekleri arasında omuz, sırt ve el yer alır. Üretilen laptop çantaları da buna uygun olarak omuz, sırt ve el çantası olarak ayrılır. Laptop çantası kullanırken nasıl rahat edecekseniz, buna uygun olarak tercihte bulunmanız gerekir. 

Macbook çantası nereden satın alınır? 

Macbook çantalarının satışını gerçekleştiren pek çok mağaza ve site yer alır. Bu siteler arasından, istediğiniz özelliklere sahip olan çantanın yer aldığı siteyi ya da mağazası bulabilirsiniz. Outlet mağazalardan çanta alımı da bir seçenektir. Farklı markaları bulabileceğiniz siteler ya da mağazalar öncelikli tercihiniz olmalıdır. 

En iyi macbook çantası markası hangisi? 

Macbook çantası markaları arasından fiyat ve performans olarak tercih edebileceğiniz etkili markalar vardır. Bütçenize uygun markalar arasından hem kaliteli hem de kullanışlı bir markayı tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın