Genel

Popüler Çanta Sapı Modelleri – 2024 Kapsamlı Rehber

Çanta Sapı Modelleri Başlık

Günümüzde kullandığımız elektronik ve kişisel eşyalarımızın taşınması için çanta kullanımı gerekli hale gelmiştir. Çantaların konforlu olması da büyük ölçüde çanta sapı modelleri ile yakından ilişkilidir. 

Başka bir ifadeyle taşınma esnasında kullanmış olduğumuz çanta sapları yüksek oranda taşıma konforumuzu etkilemektedir. Bu sebeple çanta kullanımında çanta sapı tercihi oldukça muhimdir. Bu içeriğimizde detaylı olarak çanta saplarını inceleyeceğiz ve size en uygun modelin hangisi olduğuna karar vereceğiz. Makalede inceleyeceğimiz çanta sapı modelleri aşağıdaki gibidir: 

  1. Örgü
  2. Hasır
  3. Plastik 
  4. Metal / Tel
  5. Cam
  6. Deri
  7. Kumaş
  8. Silikon

Yukarıda belirtmiş olduğumuz çanta sapı modelleri öne çıkan malzemelerden yapılmış olduğu için onları ele aldık ve detaylarını paylaşma kararı verdik. Şimdi bu malzemelerden yapılan çanta sapı modellerini yakından inceleyelim:

Örgü Çanta Sapı Modelleri

Genellikle el emeği ile yapılan saplardır. Dayanıklılığı düşük olması sebebiyle hafif taşınacak malzemeler için uygundur. Su geçirgenliği ve hava geçirgenliği olması sebebiyle kalıbı kolaylıkla bozulabilir.

Aşağıda örgüden yapılmış popüler çanta sapı modellerini bulabilirsiniz: 

Örgü Çanta Sapı Modeli Örnek KırmızıÖrgü Çanta Sapı Modeli TürüÖrgü Çanta Sapı Modeli Örnek YeşilÖrgü Çanta Sapı Çeşidi

 

 

 

 

 

Hasır Çanta Sapı Örnekleri

Hasırdan yapılan çanta sapları da el ile yapılabilen pratik bir sap modelidir. Ancak sıvıya dayanıklılığı düşüktür. Bu sebeple kullanım ömrü düşüktür ve hızla şekli bozulabilir.

Plastik Çanta Sapı Modelleri

Çanta için sap üretilirken kullanılan yaygın malzemeler arasında yer almaktadır. Uzun ömürlü, uygun maliyetli ve esnek olmasından ötürü kullanımı oldukça yaygındır.

Plastik malzemeden yapılmış olan çanta sapı örnekleri ise şu şekildedir:

Plastik Çanta Sapı Çeşitleri Siyah

 

 

 

 

 

Metal ve Tel Çanta Sapı Çeşitleri

Üzeri pamuk, kumaş ile kaplanmış olan ve sap kalıbını güçlendiren bir malzeme türüdür. Dayanıklı, kolay şekillenebilir ve uygun maliyetli olması nedeniyle tel ve metal çanta sapı tercih edilmektedir.

Cam Çanta Sapı Özellikleri

Cam çanta sapları üretilirken plastik yapı malzemesinden yararlanılmaktadır. Nadir bir kullanım olsa da modada yerini bulmuş lüks bir materyal olarak yerini almaktadır. Özellik olarak suya dayanıklı olması ve hava koşullarına karşı geçirgenlik seviyesinin düşük olması ortaya çıkmaktadır.

Deri Çanta Sapı Modelleri

Deriden yapılmış olan tüm çanta sapları büyük bir ilgi görmektedir. Bunun başlıca sebepleri arasında premium algısı, kaliteli oluşu ve temasta uyandıran histen kaynaklanmaktadır. Suni ve gerçek deri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ancak suni deri kullanımı daha yaygındır.

Deri çanta sapı örnekleri ise şu şekildedir:

Deri Çanta Çeşitleri Kahverengi Yeni

 

 

 

 

 

Kumaş Çanta Sapı Modelleri

En yaygın kullanılan çanta sapıdır. Uygun maliyetli, hızlı üretimi ve dayanıklı oluşu sebebiyle okul çantası, sırt çantası gibi çanta çeşitlerinde kullanılmaktadır.

Kumaş çanta sapı modelleri görsel olarak aşağıda yer verilmiştir:

Kumaş çanta sapı çeşitleri Kumaş çanta sapı çeşitleri Kumaş çanta sapı çeşitleriKumaş çanta sapı çeşitleri

 

 

 

 

 

Silikon Çanta Sapı Çeşitleri

Bazı plastik görünümlü çantalarda kullanılan çanta sapı örneğidir. Kullanımı yaygın olmamakla birlikte uygun maliyetlidir. Kumaş saplar ile tercih edilmektedir. Trend olarak gelecek yıllarda kauçuk modellerin de ekleneceğini tahmin etmekteyiz.

Kendi Çanta Sapınızı Nasıl Üretebilirsiniz?

Çanta sapları da çanta gibi birer farklı kimliğe bölünebilmektedir. Dolayısıyla bunu fırsat gören kişiler eşsiz çanta sapları tasarlamakta ve muazzam gelir elde etmektedir. Ancak bu tür üretimler yapabilmeniz için öncelikle hangi çanta türüne üretim yapmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Sırt çantası ile kadın kol çantası için olan sap ihtiyacı benzer değildir.

Örneğin deri çanta sapları üretmek istediğinizi varsayalım. Kadın çantaları için eşsiz bir kimlik olsun istiyorsunuz. Öncelikle deri için yapay mı yoksa gerçek mi deri alacağınıza karar vermelisiniz. Ardından bunu profesyonel bir şekilde üretecek ekipmanlara ve teknik bilgiye sahip olmalısınız. Üretim kapasitesini birden arttırmamanızı ve kademe kademe ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Kadın çanta çeşitlerini detaylı bir şekilde incelemenizi ve hangi tür çantalara, markalara, modellere uyum sağlayacağını tespit etmelisiniz. Ardından çanta üretimi yapan firmalara bu projelerinizi kabul ettirmek için görüşme sağlayabilirsiniz. Eğer yeterince bütçeniz ve çanta modelleriniz varsa da bu çantayı kendiniz tamamen üretebilir ve butik bir ürün hizmeti müşterilerinize verebilirsiniz.

2023 Yılında Trend Olan Çanta Sapları Nelerdir?

Günümüzde tercih edilen çanta sapları modaya uyum sağlama kaygısı gütmektedir. Deri ve cam gibi premium gösteren malzemeler ağırlıklı olarak tercih sebebi olmakla birlikte işlevselliğine pek önem verilmemektedir. Renk olarak ise modern ve ilgi çekici saplar ön plana çıkmaya başlamıştır. Şeffaf, beyaz, fıstık yeşili, kırmızı, turuncu ve sarı gibi canlı renkler tercih edilmektedir. Çünkü küresel ısınmayla birlikte ağırlıklı olarak bu renkler ön plana çıkmaya başlamıştır.

Gelecek yılda da premium imajı veren çanta sapı modelleri kullanıma devam edecektir. 2024 yılı trendleri arasında kauçuk malzemeden üretilmiş çanta sapları da ön plana çıkmaya başlayacaktır. Özellikle premium ürünlerin çabuk yıpranması ve kullanım ömrünün hızlı tükenme ihtimalinden ötürü kullanılan deri ve cam gibi malzemelerin dayanıklılığı arttırılarak rakiplerin önüne geçilmesi hedeflenecektir. Bu anlamda premium, dayanıklı ve yeni malzemelerden üretilecek olan çanta sapı malzemelerinin ön planda olacağını ifade edebiliriz.

Omuz Çanta Sapı Kaç cm Olmalı

Omuz çanta sapı 80 cm olmalı. Ancak çantanın boyu, sizin boyunuz ve çanta modeline bağlı olarak omuz çanta sapı 120 cm boyutuna kadar pay verebilirsiniz. Uzmanlar pay vermenin kullanışlılık açısından önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Bonus Hediye: Çanta Sapı Modelleri Kapsamlı Rehber Kitapçığı

Çanta sapı modelleri ile ilgili kariyer yapmak isteyen ve kendini bu konuda geliştirmek isteyen okuyucularımızdan sosyal medya kanalları aracılığıyla çok fazla mesaj aldık. Biz de almış olduğumuz talepleri değerlendirerek bu konu hakkında detaylı bir rehber oluşturmaya karar verdik. 

Trendlere baktığımızda daha çok çevreci tarafında ön plana çıktığını görmekteyiz. Çanta sapı boyu, ergonomisi ve çevreci oluşu tüketiciler tarafından trend olan diğer bir gündem olmaktadır. Ancak biz bu makalemizde çanta saplarının premium tarafına ağırlık verdik. Doğa dostu, kullanıcı tarafından kolaylıkla kullanılabilir ve teknik birtakım bilgiler de edinmek isterseniz aşağıda yer alan linke tıklayarak konu hakkındaki rehberimizi ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Marjevo ekibi olarak keyifli okumalar dileriz.

Buradan Ücretsiz Okuyabilirsiniz: Çanta Sapı Modelleri Rehberi

Bir yanıt yazın