Çocuk, Genel

Çanta Hakkında 6 Bilmece ve Cevapları

canta ile ilgili bilmece

Çanta ile ilgili bilmeceleri okul öncesi ve çocuklar için başta olmak üzere sizlerle paylaşıyoruz. Hadi hep beraber bu eğlenceli aktiviteyi hem yakından tanıyalım hem de beraber okuyarak eğlenelim!

Bilmece Ne Anlama Gelir?

Bilmece bir kelimeyi söylemeden onu çağrıştıran kelimeler vasıtasıyla anlatma oyunudur. Bu oyunu en çok çocuklar sevmektedir. İnsanlar arasında da grup çalışmaları yapıldığında eğlenceli olması için kullanılan bir yöntemdir. 

En Çok Nerede Kullanılmaktadır?

Her türlü değer ve kavram için bilmece üretilebilmektedir. Örneğin kapı arkasında küflü baba ifadesiyle en çok garip bulduğum bilmecenin cevabı süpürgedir. Bunun gibi yüzlerce hatta binlerce bilmeceler mevcuttur. Dolayısıyla vakit geçirmek ve vakti eğlenceli kılmak için güzel bir araçtır. Evde, okulda, işyerinde ve aklınıza gelebilecek her türlü alanda bilmece aktiviteleri yapılabilmektedir.

Bilmecenin Yararları

Beyin jimnastiği açısından da bilmeceler oldukça faydalıdır. Üretilen kelimeler ile yaratıcı düşünmeye insanlar sevk edilmektedir. Bu sayede insanlar daha çok konu üzerinde kafa yormakta ve beyinlerinin sınırını zorlamaktadır. 

Diğer bir yararı da insanların etkileşim düzeyini arttırmaktır. Dijital dünya ile kaybolan insanları fiziksel dünyaya yeniden merhaba deme fırsatı sunar.

İlk iletişimde de buzları eritmeye yarayan bir yöntemdir. İnsanlar ilk başlarda konuşmaya çekilebileceği için bulmaca sayesinde kolaylıkla iletişim kurabilmekte ve böylece daha hızlı kaynaşabilmektedir.

Çok Önemli olan Okul Öncesi Bilmece Aktiviteleri

Çocukların zihinlerinin yeni açıldığı okul öncesi çağında; 3, 4 ve 5 yaş çocuklar için bilmece aktiviteler oldukça faydalıdır. Dolayısıyla aşağıda paylaşacağımız bilmece aktiviteleri onlar için oldukça yararlı olacaktır.

Çocuklar için Bilmece Aktiviteleri

Sadece okul öncesi değil ilkokul çağındaki çocuklar için bilmece aktiviteleri de oldukça önemlidir. Okuma yazmaya yeni başlayan çocuklar bu sayede kolaylıkla bilmeceleri okuyabilecek ve cevaplayabileceklerdir. Özellikle okul öncesi bir çocuk sahibiyseniz 4 yaş bilmeceler ve cevapları sizin için oldukça değerli bir kaynak olacaktır. Çünkü çocuklar bu bilmeceler ve yanıtları sayesinde hem bilişsel hem de duyusal bilincini güçlendirecektir. 

Çanta ile İlgili Bilmeceler ve Cevapları

Okul öncesi miniklerin ve çocuklar için önemli bir taşıma arkadaşı olan çantalar ile ilgili bilmeceleri ve cevaplarını sizler için aşağıda paylaşıyoruz.  Önce soruyu okuyun, cevabı tahmin edin. Ardından cevap için sorunun üzerine tıklayın. Buyrun efendim:

Bir yanıt yazın